Choď na obsah Choď na menu
 


Charitatívna akcia NEONATAL k MDD pre trnavských novorodencov

1. 6. 2011
     Radosť aj starosť, ale aj úzkosť  i obetavosť, a hlavne zodpovednosť - Dieťa – príchod malého človiečika na tento svet. Pokiaľ bolo dieťatko v lone matky, žilo si chránené pred vonkajším svetom. Prišlo na svet a musí si udržiavať samo svoje telesné teplo, musí dýchať. Všetko čo človiečik dokáže, je prežiť... Jeho ďalší život je odrazu v iných rukách, v rukách rodičov, ale aj ľudí, ktorí sa o blaho a šťastný štart do života starajú na novorodeneckom oddelení.  
     Minulý rok sa naše občianske združenie zapojilo do charitatívnej akcie „NEONATAL“ – čo ste sa na našich stránkach už dočítali. V októbri 2010 sme boli za naše občianske združenie Patchwork Tirnavia odovzdávať pripravené ušité veci na novorodeneckom oddelení Trnavskej nemocnice.
     Keďže sme, vďaka pani primárke a vedúcej sestre oddelenia, zažili úžasné chvíle na novorodeneckom oddelení, na klubovom stretnutí sme sa dohodli, že budeme pravidelne prispievať našou činnosťou pre trnavských novorodencov.
     V stredu 1.6.2011 pri príležitosti MDD sme opäť, ale vo väčšom počte,  navštívili novorodenecké oddelenie a priniesli sme deťúrencom ako darček k ich sviatku ušité veci, ktoré, ako sme si vopred zistili u vedúcej sestry oddelenia, potrebovali doplniť do „výbavy“.
     Pani primárka a vedúca sestra nám predstavili činnosť oddelenia a mali sme možnosť „zoznámiť sa“ s čerstvo narodenými detičkami, ktorých bolo v ten deň do 15-tej hodiny desať. Som si istá, že ešte v ten deň – v Deň detí prišli na svet ďalšie bábätká.

     Odchádzali sme so silnými dojmami a hlavne s pocitom, že sme opätovne mohli prispieť k pohodliu novorodencov na začiatku ich cesty životom.

     Na tomto mieste sa chcem ešte poďakovať ľuďom, ktorí nás sponzorsky podporili pri realizácii akcie k MDD. Sú nimi Mesto TRNAVA, p. Golubeva – majiteľka metrového textilu MARGO v Trnave a p. Alena Mikušová - firma MIKUS PLUS, s.r.o. Dúbrava.