Choď na obsah Choď na menu
 


Kto sme

Obrázok

    Na začiatku nás bolo šesť, dnes je nás už viac ako "raz toľko". Sme obyčajné dievčatá a ženy každého veku, ktoré nebaví len tak sedieť doma. Niektoré z nás absolvovali rozličné patchworkové kurzy, ale máme aj dámy ktoré patria do kategórie samoukov. Šijeme pre radosť a potešenie drobnosti i väčšie veci z farebných kúskov látok. Rozstriháme látky na malé kúsočky a potom ich znova dávame dohromady. „Pohltené“  patchworkom. Tak to sme skrátka my... 

Obrázok

   ...a ako to začalo? S Vierkou, keďže sme márne zháňali kurzy tohto druhu v Trnave, sme sa stretli na kurze patchworku v Bratislave. Hneď sme si padli do oka a cestou autobusom domov z kurzu sme zistili, že sme rovnako „postihnuté“. Po ročnom špekulovaní, v cukrárni pri kávičke a zákuskoch,(inak, len tak medzi nami, to bolo  tiež veľmi pekné obdobie našej patchworkovej tvorby :)), sme sa s Vierkou dohodli, že pôjdeme do toho a nenecháme si to len pre seba. Oslovili sme blízky okruh rovnako nadšených dám a tak sme sa prvý krát stretli v sobotu 21.11.2009 u mňa doma.

     Na posedení, ktoré dýchalo atmosférou patchworku sme dali hlavy dohromady nad „našim klubom“. Práve v túto sobotu sa začala písať história našich "Sobotňajšich potešení pre ženskú dušu", kam  si chodíme vymieňať skúsenosti, chodíme si po rady, inšpirácie a chuť, ako do tvorby, tak aj do života. Sem si chodíme aj pre slová chvály a uznania pri prezentovaní našich nových prác a výtvorov. Skrátka, sem chodíme pookriať v spoločnosti spriaznených duší.

                                                             iveta